לפגישת ייעוץ התקשר:

  • 077-7368445

לפגישת ייעוץ התקשר:

תכנון מס

הניסיון הרב שצברנו ברשות המיסים ומחוצה לה מאפשר לנו לשלב כוחות בסינרגיה חזקה עם היזם ובכך להטמיע את תכנון המס במהלכי העסקה כולה כדי להשיג את התשואה המקסימלית בנגזרת חיסכון המס. כפורשי רשות המיסים, היתרון המיוחד שלנו בנוסף לתכנון המס הוא השגתו של פרה רולינג למיתווה העסקה כולו. בדרך זו הלקוח מקבל לא רק את תכנון המס אלא גם את האישור שאכן התכנון עבר את אישורה של רשות המיסים. עובדה זו חשובה לאין ערוך שכן היא מאפשרת את ביצוע העיסקה בלב שקט כשתוצאות המס האופטימליות  הן גם וודאיות.
בעת תכנון המס יש להימנע ממלכודת שמצויה במסגרת סמכות רשות המיסים להתעלם מעסקאות מסוימות. הן פקודת מס הכנסה והן חוק מס שבח מקרקעין כוללים בתוכם סעיף סל המאפשר להתעלם מעסקה מלאכותית. פירושו של דבר שכאשר עסקה נעשית וכל מטרתה איננה כלכלית מלבד הפחתת המס, הרי שלרשות המיסים ישנה סמכות להתעלם מעסקה כזו ולשום את המס כאילו ולא הייתה. רשות המיסים איננה מהססת להשתמש בסעיף 86 לפקודת מס הכנסה ובמקבילו סעיף 84 לחוק מס שבח מקרקעין כדי לממש תכלית זו. בתי המשפט בתחום המסחרי בכלל ובמיסוי בפרט, מסייעים בתמיכה לסעיפים אלו באשר הפסיקה נותנת דגש לבחינת המהות הכלכלית האמיתית של העסקה על חשבון האות הכתובה המתארת את העסקה במסמכים השונים. כאשר פקיד השומה או מנהל מס שבח, מצאו שאכן תוכה של עסקה איננו כברה, החוק והפסיקה מאפשרים להם להתעלם מהאות הכתובה וליישם את המשמעות הכלכלית הנגזרת ממהלכה של העסקה האמיתית. מתכנן המס צריך לוודא שישנו תוכן כלכלי היצוק לעסקה ואם אין כזה, יש לאלץ את העסקה במאפיינים כלכליים שיתרחשו בפועל. מסיבה זו, שילוב הכוחות בין היזם מתכנן העסקה, לבין עורך הדין המומחה למיסים הוא חשוב לאין ערוך.
סכום המס הניתן לחיסכון מהווה מרכיב מהותי בתשואה של כל עסק או עסקה, על כך אין צורך להרחיב. למרות זאת, יזמים רבים מתמקדים אך ורק בתכנון העיסקה ומניחים שתכנון המס מטופל נכון  אצל אנשי המקצוע ששכרו.  כפורשי רשות המיסים  הצלחנו לחסוך במס עודף מעבר לטיפול אנשי המקצוע הרגילים. הסיבה לכך היא שכל התמחותינו ממוקדת אך ורק בעולם המיסים ללא התפזרות לתחומים אחרים.
אנחנו פורשי רשות המיסים, בעלי ניסיון של שנים רבות עם התמחות במס הכנסה ובמיסוי מקרקעין.